Kantoni Thouars-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Thouars-2
Canton de Thouars-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Arrondissement Bressuire
Kryeqëndra Thouars
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.658 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7932

Kantoni Thouars-2 (frëngjisht: Canton de Thouars-2) është një kantondepartamentin Deux-Sèvres, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thouars. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13658 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thouars-2 aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Bernard Paineau

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]