Kantoni Thury-Harcourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Thury-Harcourt
Canton de Thury-Harcourt
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Caen
Kryeqëndra Thury-Harcourt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 187,93 km2
Popullsia 9.785 banorë 2009
Dendësia 52,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1431

Kantoni Thury-Harcourt (frëngjisht: Canton de Thury-Harcourt) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thury-Harcourt. Ka sipërfaqe 187.93km2 dhe popullsi 9785 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thury-Harcourt aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]