Kantoni Toulouse-6

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Toulouse-6
Canton de Toulouse-6
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Toulouse
Kryeqëndra Toulouse-6
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 18.578 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Toulouse-6 (frëngjisht: Canton de Toulouse-6) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Toulouse-6. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18578 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Toulouse-6 aktualisht përbëhet nga 1 ' komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]