Kantoni Tournon-sur-Rhône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tournon-sur-Rhône
Canton de Tournon-sur-Rhône
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Tournon-sur-Rhône
Kryeqëndra Tournon-sur-Rhône
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 198,24 km2
Popullsia 23.657 banorë 2006
Dendësia 119,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 724
Kantoni Tournon-sur-Rhône – harta_foto

Kantoni Tournon-sur-Rhône (frëngjisht: Canton de Tournon-sur-Rhône) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tournon-sur-Rhône. Ka sipërfaqe 198.24km2 dhe popullsi 23657 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tournon-sur-Rhône aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]