Kantoni Treffort-Cuisiat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Treffort-Cuisiat
Canton de Treffort
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kryeqëndra Treffort-Cuisiat
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 166,26 km2
Popullsia 8.096 banorë 2008
Dendësia 48,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 133

Kantoni Treffort-Cuisiat (frëngjisht: Canton de Treffort-Cuisiat) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Treffort-Cuisiat. Ka sipërfaqe 166.26km2 dhe popullsi 8096 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Treffort-Cuisiat aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]