Kantoni Vailly-sur-Sauldre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vailly-sur-Sauldre
Canton de Vailly-sur-Sauldre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Vailly-sur-Sauldre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 241,27 km2
Popullsia 3.498 banorë 1999
Dendësia 14,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1828

Kantoni Vailly-sur-Sauldre (frëngjisht: Canton de Vailly-sur-Sauldre) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vailly-sur-Sauldre. Ka sipërfaqe 241.27km2 dhe popullsi 3498 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vailly-sur-Sauldre aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]