Kantoni Val-de-Reuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Val-de-Reuil
Canton de Val-de-Reuil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Andelys
Kryeqëndra Val-de-Reuil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 82,02 km2
Popullsia 20.555 banorë 1999
Dendësia 250,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2743

Kantoni Val-de-Reuil (frëngjisht: Canton de Val-de-Reuil) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Val-de-Reuil. Ka sipërfaqe 82.02km2 dhe popullsi 20555 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Val-de-Reuil aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Janick Léger-Lesœur

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]