Kantoni Vaucouleurs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vaucouleurs
canton de Vaucouleurs
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Arrondissement Commercy
Kryeqëndra Vaucouleurs
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 212 km2
Popullsia 5.050 banorë 1999
Dendësia 23,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5524

Kantoni Vaucouleurs (frëngjisht: Canton de Vaucouleurs) është një kantondepartamentin Meuse, rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vaucouleurs. Ka sipërfaqe 212km2 dhe popullsi 5050 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vaucouleurs aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]