Kantoni Vayrac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vayrac
Canton de Vayrac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Arrondissement Gourdon
Kryeqëndra Vayrac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 85,33 km2
Popullsia 4.276 banorë 1999
Dendësia 50,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4629

Kantoni Vayrac (frëngjisht: Canton de Vayrac) është një kantondepartamentin Lot, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vayrac. Ka sipërfaqe 85.33km2 dhe popullsi 4276 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vayrac aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Christian Delrieu

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]