Kantoni Vendôme-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vendôme-2
Canton de Vendôme-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Loir-et-Cher
Arrondissement Vendôme
Kryeqëndra Vendôme
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.147 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4128

Kantoni Vendôme-2 (frëngjisht: Canton de Vendôme-2) është një kantondepartamentin Loir-et-Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vendôme. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15147 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vendôme-2 aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]