Kantoni Vermand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vermand
Canton de Vermand
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Saint-Quentin
Kryeqëndra Vermand
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 167,3 km2
Popullsia 9.531 banorë 2009
Dendësia 56,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 233
Kantoni Vermand – harta_foto

Kantoni Vermand (frëngjisht: Canton de Vermand) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vermand. Ka sipërfaqe 167.3km2 dhe popullsi 9531 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vermand aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]