Kantoni Vibraye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vibraye
Canton de Vibraye
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Arrondissement Mamers
Kryeqëndra Vibraye
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 151,94 km2
Popullsia 6.100 banorë 2010
Dendësia 40,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7233

Kantoni Vibraye (frëngjisht: Canton de Vibraye) është një kantondepartamentin Sarthe, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vibraye. Ka sipërfaqe 151.94km2 dhe popullsi 6100 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vibraye aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jacky Breton

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]