Kantoni Vic-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vic-sur-Aisne
Canton de Vic-sur-Aisne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Soissons
Kryeqëndra Vic-sur-Aisne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 217 km2
Popullsia 10.624 banorë 2009
Dendësia 48,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 235
Kantoni Vic-sur-Aisne – harta_foto

Kantoni Vic-sur-Aisne (frëngjisht: Canton de Vic-sur-Aisne) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vic-sur-Aisne. Ka sipërfaqe 217km2 dhe popullsi 10624 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vic-sur-Aisne aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]