Kantoni Villefranche-sur-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villefranche-sur-Saône
Canton de Villefranche-sur-Saône
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kryeqëndra Villefranche-sur-Saône
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 9,48 km2
Popullsia 33.840 banorë 2007
Dendësia 3.569,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6932

Kantoni Villefranche-sur-Saône (frëngjisht: Canton de Villefranche-sur-Saône) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villefranche-sur-Saône. Ka sipërfaqe 9.48km2 dhe popullsi 33840 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villefranche-sur-Saône aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]