Kantoni Villemur-sur-Tarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villemur-sur-Tarn
Canton de Villemur-sur-Tarn
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Arrondissement Toulouse
Kryeqëndra Villemur-sur-Tarn
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 99,37 km2
Popullsia 7.781 banorë 1999
Dendësia 78,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Villemur-sur-Tarn (frëngjisht: Canton de Villemur-sur-Tarn) është një kantondepartamentin Haute-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villemur-sur-Tarn. Ka sipërfaqe 99.37km2 dhe popullsi 7781 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villemur-sur-Tarn aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]