Kantoni Villenauxe-la-Grande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villenauxe-la-Grande
Canton de Villenauxe-la-Grande
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Arrondissement Nogent-sur-Seine
Kryeqëndra Villenauxe-la-Grande
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 81,32 km2
Popullsia 4.566 banorë 2009
Dendësia 56,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Villenauxe-la-Grande (frëngjisht: Canton de Villenauxe-la-Grande) është një KantonDepartamentin Aube, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villenauxe-la-Grande. Ka sipërfaqe 81.32km2 dhe popullsi 4566 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villenauxe-la-Grande aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]