Kantoni Villers-Bocage (Calvados)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villers-Bocage (Calvados)
Canton de Villers-Bocage
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Arrondissement Caen
Kryeqëndra Villers-Bocage
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 142,13 km2
Popullsia 10.402 banorë 2009
Dendësia 73,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1437

Kantoni Villers-Bocage (Calvados) (frëngjisht: Canton de Villers-Bocage (Calvados)) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villers-Bocage. Ka sipërfaqe 142.13km2 dhe popullsi 10402 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villers-Bocage (Calvados) aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]