Kantoni Villiers-le-Bel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villiers-le-Bel
Canton de Villiers-le-Bel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Sarcelles
Kryeqëndra Villiers-le-Bel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 10,14 km2
Popullsia 38.436 banorë 1999
Dendësia 3.790,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9535

Kantoni Villiers-le-Bel (frëngjisht: Canton de Villiers-le-Bel) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villiers-le-Bel. Ka sipërfaqe 10.14km2 dhe popullsi 38436 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villiers-le-Bel aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Didier Vaillant

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]