Kantoni l'Isle-sur-Serein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni l'Isle-sur-Serein
Canton de l'Isle-sur-Serein
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Arrondissement Avallon
Kryeqëndra L'Isle-sur-Serein
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 188,8 km2
Popullsia 3.509 banorë 1999
Dendësia 18,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8918

Kantoni l'Isle-sur-Serein (frëngjisht: Canton de l'Isle-sur-Serein) është një kantondepartamentin Yonne, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Isle-sur-Serein. Ka sipërfaqe 188.8km2 dhe popullsi 3509 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni l'Isle-sur-Serein aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]