Kaoru Kadohara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaoru Kadohara
Të dhënat personale
Emri i plotëKaoru Kadohara
Data e lindjes (1970-05-25) 25 Maj, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Matsushita Electric Panasonic Bambina
Ekipi kombëtar
1993–1996Japonia12(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Kaoru Kadohara (門原 かおる Kadohara Kaoru?, lindur më 25 Maj 1970) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1993 4 1
1994 2 0
1995 2 0
1996 4 0
Gjithsej 12 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]