Karlsplatz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Karlsplatz është një stacion metroje në Linjën U1, Linjën U2 dhe Linjën U4 të U-Bahn në Vjenë.[1] Ndodhet në qarkun Innere Stadt. AI u hap në vitin 1978.

Arti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arti i mëposhtëm është gjetur në stacion.

  • "Pi" nga Ken Lum.
  • Rauminstallation nga Peter Kogler
  • Fries "Unisono di colori" nga Ernst Friedrich dhe Eleonor Friedrich

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Vienna Metro: Line U1 Kagran - Reumannplatz". Marrë më 22 prill 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)