Kate Higgins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kate Higgins
Informacione
Lindja (1969-08-16) 16 Gusht, 1969 (51 vjeç) Charlottesville
PrejardhjaShtetet e Bashkuara të Amerikës
Zhanrihttp://www.wikidata.org/entity/Q181010
Profesion(e)dublimie, pianiste dhe këngëtare
Instrument(e)Pianoja
Webfaqja
http://www.katehiggins.com

Kate Higgins (e lindur më 16 gusht, 1969) është një dublimie, pianiste dhe këngëtare nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kate Higgins lindi në vitin 1969, në Charlottesville.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]