Katun (Plevla)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Katun është një fshat në komunën e PlevlësMal të Zi. Sipas regjistrimit të vitit 2003, Katuni kishte 249 banorë (sipas regjistrimit të vitit 1991 kishte 144 banorë). [1]

Në vendbanimin Katun jetojnë 198 banorë, ndërsa mosha mesatare e popullsisë është 38.2 vjeç (38.1 për meshkuj dhe 38.3 për femra). Në vendbanim janë 66 familje dhe numri mesatar i anëtarëve për familje është 3.77.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Knjiga 2, Stanovništvo, pol i starost, podaci po naseljima, Republički zavod za statistiku, Podgorica, oktobar 2004, COBISS.CG-ID 8489488
  2. ^ Knjiga 1, Stanovništvo, nacionalna ili etnička pripadnost, podaci po naseljima, Republički zavod za statistiku, Podgorica, septembar 2004, ISBN 86-84433-00-9

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]