Kayne Vincent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kayne Vincent
Të dhënat personale
Emri i plotëKayne Vincent
Data e lindjes (1988-10-29) 29 Tetor, 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesAuckland, Zelanda e Re
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007Cerezo Osaka4(0)
2007–2008Gainare Tottori8(2)
2008–2009Waitakere United8(4)
2009–2010Mumbai12(2)
2010–2011Churchill Brothers14(12)
2011Melbourne Knights8(7)
2011–2012Prayag United19(11)
2012Melbourne Knights7(1)
2012–2013Prayag United18(11)
2013FC Gifu6(0)
2014Songkhla United33(13)
2015–Buriram United3(0)
2015–Port1(1)
Ekipi kombëtar
2014Stampa:NZLf1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kayne Vincent (lindur më 29 Tetor 1988) është një futbollist zelandeze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin zelandeze ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:NZLf
Vite Ndeshje Gola
2014 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]