Jump to content

Kazuko Hironaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kazuko Hironaka
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKazuko Hironaka
VendlindjaJaponia
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Nissan FC Ladies
Karriera ndërkombëtare
1984–1990Japonia21(3)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kazuko Hironaka (弘中 和子 Hironaka Kazuko?) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 21 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 3 0
1985 0 0
1986 10 0
1987 2 0
1988 0 0
1989 3 2
1990 3 1
Gjithsej 21 3

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]