Keiji Kaimoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Keiji Kaimoto
Të dhënat personale
Emri i plotëKeiji Kaimoto
Data e lindjes (1972-11-26) 26 Nëntor, 1972 (47 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2000Vissel Kobe
2001–2004Nagoya Grampus Eight
2005–2008Albirex Niigata
Ekipi kombëtar
2000Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Keiji Kaimoto (lindur më 26 Nëntor 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]