Keisuke Osako

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Keisuke Osako
Të dhënat personale
Emri i plotëKeisuke Osako
Data e lindjes (1999-07-28) 28 Korrik, 1999 (21 vjeç)
Vendi i lindjesKagoshima, Japonia
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanfrecce Hiroshima
Numri38
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2018–Sanfrecce Hiroshima29(0)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Keisuke Osako (大迫 敬介 Osako Keisuke?, lindur më 28 Korrik 1999) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]