Keminmaa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kivalot
Keminmaan kunta
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Kivalot is located in Finlanda
Kivalot
Kivalot
Vendndodhja e Keminmaa në Finlandë

Koordinatat: 65°48′V 24°33′L / 65.800°V 24.550°L / 65.800; 24.550

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Mauri Posio
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.keminmaa.fi


Kivalot (Keminmaan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]