Kenyu Sugimoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kenyu Sugimoto
Të dhënat personale
Emri i plotëKenyu Sugimoto
Data e lindjes (1992-11-18) 18 Nëntor, 1992 (28 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualCerezo Osaka
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2014Cerezo Osaka89(11)
2012Tokyo Verdy18(5)
2015Kawasaki Frontale24(6)
2016–Cerezo Osaka75(36)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kenyu Sugimoto (lindur më 18 Nëntor 1992) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 5 1
Gjithsej 5 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]