Jump to content

Kim Grant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kim Grant
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKim Grant
Datëlindja (1972-09-25) 25 shtator 1972 (51 vjeç)
VendlindjaSekondi-Takoradi, Gana
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1991–1996Charlton Athletic123(18)
1996–1997Luton Town34(5)
1997Millwall (loan)3(3)
1997–1999Millwall52(8)
1998–1999Notts County (loan)6(1)
1999–2000KFC Lommel19(3)
2000–2001F.C. Marco2(0)
2001Scunthorpe United4(1)
2001–2003Yeovil Town33(6)
2003–2004Imortal Albufeira12(6)
2004Sarawak FA7(3)
2005Shonan Bellmare0(0)
2005Gravesend & Northfleet7(1)
2006AFC Wimbledon4(0)
2006Sengkang Punggol FC19(10)
2007Geylang United FC8(3)
2008Woking0(0)
Karriera ndërkombëtare
1996–1997Stampa:GHAf7(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kim Grant (lindur më 25 Shtator 1972) është një ish-futbollist ganez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin ganez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:GHAf
Vite Ndeshje Gola
1996 3 1
1997 4 0
Gjithsej 7 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]