Kimmirut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kimmirut (kthjellim).


Kimmirut
Kimmirut - ᑭᒻᒥᕈᑦ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Kimmirut

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Jamesie Kootoo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 62°50′48″V 69°52′7″P / 62.84667°V 69.86861°P / 62.84667; -69.86861 (Kimmirut)Koordinatat: 62°50′48″V 69°52′7″P / 62.84667°V 69.86861°P / 62.84667; -69.86861 (Kimmirut)
Lartësia 58 m (m.n.d)
Sipërfaqja 2,3 km2
Popullsia 411 banorë 2006
Dendësia 178,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar X0A 0N0
Vendndodhja
Kimmirut is located in Kanadaja
Kimmirut
Kimmirut
www.kimmirut.ca/about/About.html

Kimmirut është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 2.3 km² dhe popullsi 411 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut