Kirbi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kirbi (Anglisht: Kirby: Right Back at Ya!) është një film vizatimor i prodhuar nga Tring Tring, një stacion për fëmijë. Filmi vizatimor Kirbi transmetohet çdo të Shtunë dhe të Dielë në Vizion Plus. Kirbi është një amfib po ashtu edhe shokët e tij të ngushtë Tip dhe Tap së bashku me personazhet: përfshirë Mbreti DDD dhe Kërmilli Askurrkund.

Kirbi është Luftëtar Yjesh që brenda në gojën e tij ka një Erë mbrojtëse që mbrohet nga Gjërat e egra. Mbreti DDD dhe Kërmilli Askurrkundi duan ta heqin qafe Kirbin sepse ndoshta e urrejnë.