Kirkland Lake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kirkland Lake (kthjellim).


Kirkland Lake
—  qytet  —
Pamje nga Kirkland Lake

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Distrikti Timiskaming
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°09′00″V 80°02′00″P / 48.15°V 80.033333°P / 48.15; -80.033333 (Kirkland Lake)Koordinatat: 48°09′00″V 80°02′00″P / 48.15°V 80.033333°P / 48.15; -80.033333 (Kirkland Lake)
Sipërfaqja 2.961,52 km2
Popullsia 8.248 banorë 2006
Dendësia 2,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 705
Kodi Postar P2N
Vendndodhja
Kirkland Lake is located in Kanadaja
Kirkland Lake
Kirkland Lake
www.town.kirklandlake.on.ca/

Kirkland Lake është një qytetDistrikti Timiskaming, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 2961.52 km² dhe popullsi 8248 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario