Kisha Bernjaçë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha Bernjaçë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Bernjaçë, Rahovec, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 553/66
Nr. i referencës 3132

Kisha Bernjaçë është një monument i trashëgimisë kulturore në Bernjaçë, Rahovec, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 553/66.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]