Kisho Yano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisho Yano
Të dhënat personale
Emri i plotëKisho Yano
Data e lindjes (1984-04-05) 5 Prill, 1984 (37 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualNagoya Grampus
Numri19
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2005Kashiwa Reysol
2006–2010Albirex Niigata
2010–2011Freiburg
2012Albirex Niigata
2013–Nagoya Grampus
Ekipi kombëtar
2007–2010Japonia19(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kisho Yano (lindur më 5 prill 1984) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2007 7 1
2008 5 0
2009 4 1
2010 3 0
Gjithsej 19 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]