Kjósarhreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjósarhreppur
Kjósarhreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja në Islandë
Vendndodhja në Islandë
Popullsia
 • Total221
Faqja zyrtarekjos.is

Kjósarhreppur (islandisht: Kjósarhreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin i Kryeqytetit, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]