Klemen Lavrič

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Klemen Lavrič
Të dhënat personale
Emri i plotëKlemen Lavrič
Data e lindjes (1981-06-12) 12 Qershor, 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesTrbovlje, Sllovenia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998-2002Rudar Velenje
2002-2003Hajduk Split
2004Inter Zaprešić
2004-2005Dynamo Dresden
2005-2008Duisburg
2008-2009Omiya Ardija
2009-2010Sturm Graz
2010-2011St. Gallen
2011-2012Karlsruhe
Ekipi kombëtar
2004–2008Flag of Slovenia.svg Sllovenia25(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Klemen Lavrič (lindur më 12 Qershor 1981) është një ish-futbollist slloven.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin slloven ka luajtur 25 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Slovenia.svg Sllovenia
Vite Ndeshje Gola
2004 3 0
2005 4 1
2006 6 1
2007 11 4
2008 1 0
Gjithsej 25 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]