Klisurica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Klisuricë
Клисурица
Fshat
Vendndodhja
Klisuricë is located in Serbia
Klisuricë
Klisuricë

Koordinatat: 43°20′40″V 21°34′39″L / 43.34444°V 21.57750°L / 43.34444; 21.57750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 20′ 40″ Veri

21° 34′ 39″ Lindje

Klisuricë (serbisht: Клисурица/Klisurica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]