Klodian Xhelilaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Klodian Xhelilaj
Të dhënat personale
Emri i plotëKlodian Xhelilaj
Data e lindjes (1988-11-23) 23 Nëntor 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëri
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualFlamurtari Vlorë
Numri1
Karriera në rini
2000-2007Flamurtari Vlorë
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–Flamurtari Vlorë23(0)
2010–2011KF Vlora (Huazim)25(0)
2011Apolonia Fier (Huazim)10(0)
2012KF Himara (Huazim)11(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 23 dhjetor 2014.
† Ndeshje (Gola).

Klodian Xhelilaj (lindur më 23 nëntor 1988Vlorë) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategoria Superiore si portier [1][2]

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flamurtari[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Soccerway
  2. ^ UEFA