Koji Funamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koji Funamoto
Të dhënat personale
Emri i plotëKoji Funamoto
Data e lindjes (1942-08-12) 12 Gusht, 1942 (79 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1961–1975Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1967–1975Japonia19(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Koji Funamoto (lindur më 12 Gusht 1942) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1967 1 0
1968 1 0
1969 1 0
1970 1 0
1971 0 0
1972 5 0
1973 2 0
1974 0 0
1975 8 0
Gjithsej 19 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]