Kojncka (Resnjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kojnckë
Коњско
Fshat
Vendndodhja
Kojnckë is located in Maqedonia e Veriut
Kojnckë
Kojnckë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Vogël
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 53′ 60″ Veri

20° 58′ 60″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)

Kojnckë, (maqedonisht: Коњско/Konjsko) ёshtё fshat nё Komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 0 banorë .[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]