Kokemäki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kokemäki
Kokemäen kaupunki
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Kokemäki is located in Finlanda
Kokemäki
Kokemäki
Vendndodhja e Kokemäki në Finlandë

Koordinatat: 61°15.5′V 22°21′L / 61.2583°V 22.350°L / 61.2583; 22.350

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Markus Ojakoski
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 531.27[1] km2
Popullsia 7,653[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1324
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kokemaki.fi

Kokemäki (finlandisht: Kokemäen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]