Koki Mizuno

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koki Mizuno
Koki Mizuno.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKoki Mizuno
Data e lindjes (1985-09-06) 6 Shtator, 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualVegalta Sendai
Numri29
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2007JEF United Chiba
2008–2010Celtic
2010–2012Kashiwa Reysol
2013–2014Ventforet Kofu
2015JEF United Chiba
2016–Vegalta Sendai
Ekipi kombëtar
2007Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Koki Mizuno (lindur më 6 Shtator 1985) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2007 4 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]