Kolin Kapernik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kapernik në ndjeshjen kundër skuadrës së Pakers

Colin Rand Kaepernick;[1] lindur më 3 nëntor 1987) është një atlet i futbollit Amerikan i cili është aktualisht i paangazhuar në një skuadër. Kaepernick luajtur në kategorinë e futbollit të kolegjeve në Universitetin e Las Vegas, ku u angazhua në Konferencën Atletike Perëndimore (KAP) dhe u vlerësua si Sulmuesi Vitit dy herë dhe u bë i vetmi lojtar në historinë e Divizionit NCAA i FBS i cili arriti të grumbullojë 10,000 jardë dhe 4,000 jardë në sprint në karrierë. Pas diplomimit, ai u përzgjodh nga San Francisco 49ers në raundin e dytë të vitit 2011 NFL Draft.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Farmer, Sam (17 janar 2013). "Kaepernick is suddenly a big name, and now we know how to say it". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]