Kolla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kollë
Kullë
Fshat
Vendndodhja
Kollë is located in Kosova
Kollë
Kollë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 17″ Veri

20° 55′ 55″ Lindje

Kollë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kullë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]