Kombëtarja çekosllovake e futbollit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çekosllovakia
Czechoslovakia FA.gif
Federata Çekosllovakia
Golashënuesi Antonín Puč (34)
FIFA (kodi) TCH
Pozita më e lartë 1 (1924)
Brenda
Jashtë
Loja e parë ndërkombëtare

Flag of the Czech Republic.svg Çekosllovakia 7 - 0 M. Jugosllave
(Antwerp, Belgjikë; 28 gusht 1920)
Loja e fundit
Flag of Belgium.svg Belgjika 0 - 0 Çekosllovakia Flamuri
(Brukseli, Belgjikë; 17 nëntor 1993)
Fitorja më e madhe

Flag of the Czech Republic.svg Çekosllovakia 7 - 0 M. Jugosllave Flamuri
(Antwerp, Belgjikë; 28 gusht 1920)
Flag of the Czech Republic.svg Çekosllovakia 7 - 0 M. Jugosllave Flamuri
(Pragë, Çekosllovakia; 28 tetor, 1925)
Humbja më e madhe

Flamuri Hungaria 8 - 3 Çekosllovakia Flamuri
(Budapesti, Hungari; 19 shtator 1937)
Flag of Scotland.svg Skocia 5 - 0 Çekosllovakia Flamuri
(Glasgow, Skoci; 8 dhjetor 1937)
Flag of Hungary 1949-1956.svg Hungaria 5 - 0 Çekosllovakia Flamuri
(Budapest, Hungari; 30 prill 1950)
Flag of Hungary 1949-1956.svg Hungaria 5 - 0 Çekosllovakia Flamuri
(Budapest, Hungari; 19 tetor 1952)
Flag of Austria.svg Austria 5 - 0 Çekosllovakia Flamuri
(Zürich, Zvicër; 18 qershor 1954)
Kupa e Botës
Pjesëmarrja 8 (Filluar më 1934 )
Rezultati më i mirë në gara 1934 dhe 1962
Kampionati Evropian
Pjesëmarrja 3 (Filluar më 1960)
Rezultati më i mirë Kampione më 1976