Komuna Alingsås

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Komuna Alingsås
Komunë
noform
Stema_figura
Stema e komunës së Alingsåsit
Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Qarku Qarku Västra Götaland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 551.17 km2
Popullsia 39,684 banorë
Dendësia 72 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Faqja Zyrtare www.alingsas.se

Komuna Alingsås (Alingsås kommun) është komunëqarkun Västra Götaland në perëndim të Suedisë. Komuna u formua në vitin 1974.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]