Njësia administrative Horë-Vranisht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Horë-Vranisht)
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°08′V 19°25′L / 40.13°V 19.41°L / 40.13; 19.41

Njësia administrative Horë-Vranisht
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Vlorës
Rrethi Rrethi i Vlorës
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Horë-Vranisht është një komunëShqipëri.[1]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]