Njësia administrative Shezë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Shezë)
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Shezë
Njësia administrative Shezë is located in Shqipëria
Njësia administrative Shezë
Njësia administrative Shezë
Njësia administrative Shezë (Shqipëria)
41°22′23″V 19°49′21″L / 41.372992°V 19.822597°L / 41.372992; 19.822597Koordinatat: 41°22′23″V 19°49′21″L / 41.372992°V 19.822597°L / 41.372992; 19.822597
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Elbasanit
Rrethi Rrethi i Peqinit
Të dhënat bazë
Popullsia 5.236 banorë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)
Komuna Shezë është një komunë në Rrethin e PeqinitShqipëri.[1]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna Shezë përfshin 7 fshatra 
  • Algjinaj,
  • Gryksh i Vogël,
  • Karthneke,
  • Pekisht,
  • Shezë e Madhe (ose Shezë),
  • Shezë e Vogël,
  • Trash.
Ajo kufizohet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

== Ekonomia ==ekonomia ne sheze varet bujqesia dhe blektoria

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]