Komuna rajonale Peel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Komuna rajonale Peel (kthjellim).


Komuna rajonale Peel
Regional Municipality of Peel
—  konte  —
Komuna rajonale Peel is located in Kanadaja
Komuna rajonale Peel
Komuna rajonale Peel
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°41′00″V 79°46′00″P / 43.683333°V 79.766667°P / 43.683333; -79.766667 (Komuna rajonale Peel)Koordinatat: 43°41′00″V 79°46′00″P / 43.683333°V 79.766667°P / 43.683333; -79.766667 (Komuna rajonale Peel)
Sipërfaqja 1.241,99 km2
Popullsia 1.159.405 banorë 2006
Dendësia 933,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Komuna rajonale Peel – harta_foto
www.peelregion.ca/

Komuna rajonale Peel është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 1241.99 km² dhe popullsi 1159405 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario